MPU AM389x RISC 32-Bit 40nm 1.35GHz 1.5V/1.8V/3.3V 1031-Pin FC-BGA
| Title | Manufacturer | Published |
|---|---|---|
| USB 2.0 Board Design and Layout Guidelines (Rev. D) | Texas Instruments | 03/17/2015 |
| TMS320DM816x/TMS320C6A816x/AM389x Power Estimation Spreadsheet | Texas Instruments | 05/18/2011 |
| 0.65 mm Pitch Flip Chip Ball Grid Array Package Reference Guide (Rev. A) | Texas Instruments | 08/09/2015 |