XS1-L10A-128-QF124-C10
XMOS Semiconductor
Part Number: XS1-L10A-128-QF124-C10
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
DigiKey 880-1054-ND 0 Buy
Description
MCU 32BIT XCORE 500MHZ QFN-124; Architecture:xCORE; No. of Bits:32bit; CPU Speed:500MHz; Program Memory Size:8KB; RAM Memory Size:128KB; No. of Pins:124Pins; MCU Case Style:QFN; No. of I/O's:28I/O's; Embedded Interface Type:SPI USB; Supply Voltage Min:950mV; Supply Voltage Max:1.05V; Packaging:Cut Tape; Product Range:-; MSL:MSL 3 - 168 hours