Series: TPS62400
Part Number: TPS62400
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Mouser Electronics 595-TPS62400DRCTG4 0 Buy
Mouser Electronics 595-TPS62400EVM-167 0 Buy
Freelance TPS62400DRCR 3000 Buy
Freelance TPS62400DRCT 1500 Buy
Description
TPS62400 Dual, Adjustable, 400mA and 600mA, 2.25MHz Step-Down Converter with 1-Wire Interface in QFN