TL4050A25IDBZT .
Texas Instruments
Part Number: TL4050A25IDBZT .
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Arrow North American Components TL4050A25IDBZT 0 Buy
Description
VOLTAGE REF SHUNT 2.5V SOT-23-3; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:TL4050 Series; Reference Voltage:2.5V; Initial Accuracy:0.1%; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018); Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Reference Volt Tolerance ±%:0.1%; Reference Voltage Tolerance:2.5mV; Reference Volts:2.5V; Termination Type:Surface Mount Device; Topology:Shunt