PTD08A020WAD .
Texas Instruments
Part Number: PTD08A020WAD .
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
DC-DC CONV NON ISO POL 1 O/P 20A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:-; Output Voltage Nom.:-; Output Current Max:-; DC / DC Converter Output Type:Adjustable; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage DC Min:4.75V; Input Voltage DC Max:14V; DC / DC Converter Type:-; Depth:25.27mm; Width:18.92mm; Height:9.65mm; Product Range:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018); No. of Outputs:1Outputs