LP2981-33DBVR
Texas Instruments
Series: LP2981-33
Part Number: LP2981-33DBVR
Description
LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 5-Pin SOT-23 T/R
Buy
Analog Circuits
Name Category Published
Isolated power supply low-noise circuit: 5V 100mA Data Converter 03/07/2019 Download