LM4120AIM5-1.8/NOPB .
Texas Instruments
Part Number: LM4120AIM5-1.8/NOPB .
Description
VOLT REF SHUNT 1.8V SOT-23-5; Voltage Reference Type:Series - Fixed; Product Range:-; Reference Voltage:1.8V; Initial Accuracy:0.2%; Temperature Coefficient:± 14ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:5Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)