LM4040D20IDBZT .
Texas Instruments
Part Number: LM4040D20IDBZT .
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
VOLTAGE REF SHUNT 2.048V SOT-23-3; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:-; Reference Voltage:2.048V; Initial Accuracy:1%; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)