LM4030CMF-4.096/NOPB .
Texas Instruments
Part Number: LM4030CMF-4.096/NOPB .
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
VOLTAGE REF SHUNT 4.096V SOT-23-5; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:LM4030 Series; Reference Voltage:4.096V; Initial Accuracy:0.15%; Temperature Coefficient:30ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:5Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018); Input Voltage Max:6V; Reference Volts:4.096V; Topology:Shunt