G2ZMF11 24-240VAC/DC
Tele Radio
Part Number: G2ZMF11 24-240VAC/DC
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
MULTIFUNCTION (16 FT.); Product Range:-; Timer Functions:Multifunction; Time Min:1s; Time Max:720h; No. of Timing Ranges:16Ranges; Timer Output:2 Changeover Relays; Supply Voltage Max:400VAC; Current Rating Nom:5A; Connection / Termination:Screw Terminals; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Adjustment Type:Screwdriver Slot; Contact Configuration:DPDT; Contact Current AC Max:5A; Contact Voltage AC Max:250V; Delay Time Range:50min to 30Days; External Depth:103mm; External Length / Height:90mm; External Width:22.5mm; Nom Input Voltage:240V; Relay Mounting:DIN Rail; Supply Voltage Min:12VAC; Timing Adjustment:Screwdriver Slot