G2PF400VS02
Tele Radio
Part Number: G2PF400VS02
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RELAY VOLTAGE SENSING DPDT 400VAC; Product Range:GAMMA Series; Contact Configuration:DPDT; Contact Current:3A; Relay Mounting:DIN Rail; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Screw; Contact Voltage VDC:-; Supply Voltage Max:400VAC; Power Consumption:9VA; Approvals & Standards:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Contact Current AC Max:5A; Contact Voltage AC Max:250V; Control Voltage Type:AC; External Depth:103mm; External Length / Height:90mm; External Width:22.5mm; Nom Input Voltage:400VAC