G2IM10AL20
Tele Radio
Part Number: G2IM10AL20
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RELAY CURRENT SENSING DPDT 10A; Product Range:-; Contact Configuration:DPDT; Contact Current:5A; Relay Mounting:DIN Rail; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Screw; Contact Voltage VDC:-; Supply Voltage Max:240V; Current Monitoring Range Min:100mA; Current Monitoring Range Max:10A; Power Consumption:1W; Approvals & Standards:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Contact Current AC Max:5A; Contact Voltage AC Max:250V; External Depth:103mm; External Length / Height:90mm; External Width:22.5mm; Nom Input Voltage:240V; Supply Current Max:5A; Timer Functions:Multifunction