E1ZM10 12-240VAC/DC
Tele Radio
Part Number: E1ZM10 12-240VAC/DC
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
TIMER MULTIFUNCTION 12-240VAC/DC; Product Range:ENYA Series; Timer Functions:Multifunction; Time Min:1s; Time Max:100h; No. of Timing Ranges:7Ranges; Timer Output:1 Changeover Relay; Supply Voltage Max:240V; Current Rating Nom:8A; Connection / Termination:Screw Terminals; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Adjustment Type:Screwdriver Slot; Contact Configuration:SPCO; Contact Current AC Max:8A; Contact Voltage AC Max:250V; External Depth:60mm; External Length / Height:87mm; External Width:17.5mm; Nom Input Voltage:240V; Relay Mounting:DIN Rail; Supply Voltage Min:12V