E1YU400V01
Tele Radio
Part Number: E1YU400V01
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RELAY VOLTAGE SENSING SPDT 400VAC; Product Range:-; Contact Configuration:SPDT; Contact Current:5A; Relay Mounting:DIN Rail; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Screw; Contact Voltage VDC:-; Supply Voltage Max:400VAC; Power Consumption:8VA; Approvals & Standards:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Coil Voltage VAC Nom:250V; Contact Current AC Max:5A; Contact Voltage AC Max:250V; Control Voltage Type:AC; External Depth:60mm; External Length / Height:87mm; External Width:17.5mm; Supply Voltage:250VAC; Supply Voltage AC Max:250VAC