SSIB010GU9AH5
Sensortechnics GmbH
Part Number: SSIB010GU9AH5
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
SENSOR PRESSURE ST.STEEL 10BAR; Operating Pressure Max:10bar; Sensor Output:Analogue / Digital; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:5VDC; Port Style:G1/8; Supply Current:-; Product Range:-; Accuracy:±1.5%FSS; Connection Size:1/8"; Operating Temperature Range:-40°C to +120°C; Pressure Type:Gauge; Response Time:2ms; Supply Voltage V DC:5V; Switches & Transducer Operating Pressure Range:0bar to 10bar; Termination Type:Wire Leaded