DEL-300XBXC1-240A
Schneider Electric
Part Number: DEL-300XBXC1-240A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POWER RELAY DPDT 240VAC 30A FLANGE;; POWER RELAY DPDT 240VAC 30A FLANGE; Product Range:MAGNECRAFT - 300 Series; Coil Voltage:240V; Contact Current:30A; Contact Voltage VAC:300V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:DPDT; Coil Resistance:5.4kohm