9BMB12P2K01
Sanyo Semiconductor
Part Number: 9BMB12P2K01
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
DC BLOWER 97 X 33MM 12V; Blower Type:Centrifugal; Supply Voltage:12V; Current Type:DC; Fan Frame Size:97.1mm; External Depth:33mm; Flow Rate - Metric:1.61m /min; Flow Rate - Imperial:56.8cu.ft/min; Noise Rating:66dBA; IP Rating:- ;RoHS Compliant: Yes