TEH70M10K0JE
Ohmite
Part Number: TEH70M10K0JE
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
DigiKey TEH70M10K0JE-ND 0 Buy
Mouser Electronics 588-TEH70M10K0JE 0 Buy
Quarktwin Electronic Components TEH70M10K0JE 25806 Buy
Description
RESISTOR, THICK FILM, 10KOHM, 70W, 5%; Filter Terminals:Radial Leaded; MSL:MSL 2 - 1 year; No. of Pins:2; Package / Case:2-TO-247; Power Rating:70W; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:TO-247; Series:TEHRoHS Compliant: Yes