LVT08R0015JER
Ohmite
Part Number: LVT08R0015JER
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RES, 0R0015, 0.5W, 0805, CURRENT SENSE; Resistance:0.0015ohm; Product Range:LVT Series; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Element Type:Metal Alloy