LVT04R0250FER
Ohmite
Part Number: LVT04R0250FER
Description
RES, 0R025, 0.33W, 0402, CURRENT SENSE; Resistance:0.025ohm; Product Range:LVT Series; Resistor Case Style:0402 ^1005 Metric]; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Type:Metal Alloy