LVT02R0200FER
Ohmite
Part Number: LVT02R0200FER
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RES, 0R02, 0.25W, 0201, CURRENT SENSE; Resistance:0.02ohm; Product Range:LVT Series; Resistor Case Style:0201 ^0603 Metric]; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Type:Metal Alloy