Part Number: AU5790D14
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Win Source AU5790D14 8000 Buy
Description
TRANSCEIVER, CAN, SMD, SO-14, 5790; IC Function:-; Supply Voltage Min:5.3V; Supply Voltage Max:27V; IC Package Type:-; No. of Pins:14Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; RoHS Phthalates Compliant:Yes; MSL:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018); Base Number:5790; Communication Function:CAN Transceiver; Control Interface:Serial; Data Rate Max:83Kbps; No. of I/O's:4I/O's; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Supply Current:70µA; Termination Type:Surface Mount Device