MCWF12R3013BTL
Multicomp
Part Number: MCWF12R3013BTL
Description
RES 301K 0.1% 0.25W 1206 THIN FILM; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:301kohm; Product Range:MCWF12R Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)