MCWF08W4752BTL
Multicomp
Part Number: MCWF08W4752BTL
Description
RES 47K5 0.1% 0.125W 0805 THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:47.5kohm; Product Range:MCWF08W Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Temperature Coefficient:± 10ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)