MCWF08R4422BTL
Multicomp
Part Number: MCWF08R4422BTL
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
RES 44K2 0.1% 0.125W 0805 THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:44.2kohm; Product Range:MCWF08R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)