LT1004IS8-2.5#PBF
Linear Technology
Part Number: LT1004IS8-2.5#PBF
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Win Source LT1004IS8-2.5#PBF 4100 Buy
Description
VOLTAGE REF SHUNT 2.5V NSOIC-8; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:LT1004 Series; Reference Voltage:2.5V; Initial Accuracy:20mV; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOIC; No. of Pins:8Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Packaging:Each; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Reference Volt Tolerance ±%:0.8%; Reference Voltage Tolerance:20mV; Reference Volts:2.5V; Topology:Shunt