N1467NS200
IXYS UK Westcode
Part Number: N1467NS200
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
THYRISTOR, 1467A, 2000V; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:2kV; Gate Trigger Current Max, Igt:300mA; Current It av:1.467kA; On State RMS Current IT(rms):2.912kA; Gate Trigger Voltage Max Vgt:3V; MSL:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Current Itsm:21500A; Current Temperature:55°C; Itsm Frequency:100Hz; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:2000V; Thyristor Type:Thyristor