N0734YS120
IXYS UK Westcode
Part Number: N0734YS120
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
THYRISTOR 734A 1200V; Peak Repetitive Off-State Voltage Vdrm:1200V; Gate Trigger Current Max Igt:150mA; Current It av:734A; On State RMS Current IT(rms):1465A; Holding Current Max Ih:500mA; Gate Trigger Voltage Max Vgt:3V; ;RoHS Compliant: Yes