MBRT20060R
GeneSiC
Part Number: MBRT20060R
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
SCHOTTKY RECTIFIER 60V 200A Three Tower; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:60V; Forward Current If(AV):200A; Forward Voltage VF Max:800mV; Diode Module Configuration:Dual Common Anode; Packaging:Each; Diode Case Style:Module ;RoHS Compliant: Yes