Part Number: EP101ULC15
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
Product Range:EP100 Series; Current Rating:15A; No. of Poles:1 Pole; Voltage Rating VDC:50VDC; Voltage Rating VAC:277VAC; Circuit Breaker Mounting:DIN Rail ;RoHS Compliant: Yes