SW22E-100
ETI Systems
Part Number: SW22E-100
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER 100 OHM 0.03 500mW; Track Resistance:100ohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 3%; Product Range:SW22E Series; Potentiometer Mounting:Bushing RoHS Compliant: Yes