SP30B-10K
ETI Systems
Part Number: SP30B-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POT COND PLASTIC 10KOHM 10% 1.5W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1.5W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:SP30B Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35mm RoHS Compliant: Yes