SP22D-10K
ETI Systems
Part Number: SP22D-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER 10KOHM 15% 1W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 15%; Product Range:SP22D Series; Potentiometer Mounting:Panel RoHS Compliant: Yes