SP12B-10K
ETI Systems
Part Number: SP12B-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER 10KOHM 15%; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 15%; Product Range:SP12B Series; Potentiometer Mounting:Bushing RoHS Compliant: Yes