SOP30B-10K
ETI Systems
Part Number: SOP30B-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
CONDUCTIVE PLASTIC POTENTIOMETER 10KOHM 10% 1W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:SOP30B Series; Potentiometer Mounting:Panel RoHS Compliant: Yes