RV6NAYSD102A
ETI Systems
Part Number: RV6NAYSD102A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
ROTARY POTENTIOMETER 1KOHM 10% 500mW; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:RV6 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:3.175mm RoHS Compliant: Yes