RV6LAYSA102A
ETI Systems
Part Number: RV6LAYSA102A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POT ROTARY 1KOHM 10% 500MW; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:RV6 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:3.175mm; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Screwdriver Slot; Shaft Length:15.875mm; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Voltage Rating:350V