RV4NAYSD501A
ETI Systems
Part Number: RV4NAYSD501A
Description
POTENTIOMETER ROTARY 500 OHM 10% 2W; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:RV4 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.325mm; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Screwdriver Slot; Shaft Length:22.225mm; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)