RV4NAYSD101A
ETI Systems
Part Number: RV4NAYSD101A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POTENTIOMETER ROTARY 100 OHM 10% 2W; Track Resistance:100ohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:RV4 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.325mm; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Screwdriver Slot; Shaft Length:22.225mm; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017)