RV4LAYSA502A
ETI Systems
Part Number: RV4LAYSA502A
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
ROTARY POTENTIOMETER 5KOHM 10% 2W; Track Resistance:5kohm; No. of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:RV4 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.325mm RoHS Compliant: Yes