MW22B-10-200
ETI Systems
Part Number: MW22B-10-200
Description
WIREWOUND POTENTIOMETER 200 OHM 0.05 2W; Track Resistance:200ohm; No. of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:MW22B Series; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1 RoHS Compliant: Yes