MW22B-10-10K/10K
ETI Systems
Part Number: MW22B-10-10K/10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POTENTIOMETER MULTI TURN 10KOHM 5% 2W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:MW22B Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35mmRoHS Compliant: Yes