MW20B-10-500
ETI Systems
Part Number: MW20B-10-500
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POT WIREWOUND 500 OHM 0.03 2W; Track Resistance:500ohm; No. of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 3%; Product Range:MW20 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35mm RoHS Compliant: Yes