MW20B-10-10K
ETI Systems
Part Number: MW20B-10-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
WIREWOUND POTENTIOMETER 10KOHM 3% 2W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 3%; Product Range:MW20 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35mm RoHS Compliant: Yes