MH22B-5-10K
ETI Systems
Part Number: MH22B-5-10K
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
POT WIREWOUND 10KOHM 10% 1W; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:5Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:MH22 Series; Potentiometer Mounting:Panel; Shaft Diameter:6.35mm RoHS Compliant: Yes