LCPL400-10K
ETI Systems
Part Number: LCPL400-10K
Description
SLIDE POTENTIOMETER 10K 20% 3W; Track Resistance:10kohm; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:LCPL Series; Track Taper:Linear; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C RoHS Compliant: Yes