LCP15T-30-10K
ETI Systems
Part Number: LCP15T-30-10K
Description
POT LIN MOTION 10KOHM 10% 500mW; Track Resistance:10kohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:LCP15 Series; Track Taper:Linear; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; Adjustment Type:Screwdriver Slot RoHS Compliant: Yes