DW22-10-100
ETI Systems
Part Number: DW22-10-100
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
Description
DIGITAL POTENTIOMETER 100 OHM 5% 2W; Track Resistance:100ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:DW22 Series; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Screwdriver Slot; Knob / Dial Style:Round; No. of Turns:10 RoHS Compliant: Yes