Q325310110018 SG-531P 4 MHZ C
Epson
Part Number: Q325310110018 SG-531P 4 MHZ C
Inventory
Distributor SKU Stock Cost
element14 APAC Q325310110018 SG-531P 4 MHZ C 27 * $9.88 Buy
Newark Q325310110018 SG-531P 4 MHZ C 10 $7.53 Buy
Farnell Q325310110018 SG-531P 4 MHZ C 71 * $9.32 Buy
Description
OSCILLATOR SPXO SG-531P 4 MHZ SMD; Frequency Nom:4MHz; Frequency Stability + / -:-; Oscillator Case:Through Hole 13.7mm x 6.6mm; Supply Voltage Nom:5V; Product Range:SG-531P Series; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Max:70°C; Oscillator Output Compatibility:CMOS / TTL; Accuracy:± 100ppm; Crystal Case:DIP; Duty Cycle (%):60%; Duty Cycle Lower Limit:40%; Duty Cycle Upper Limit:60%; Fall Time tf:8ns; Frequency:4MHz; Frequency Accuracy + @:100ppm; Frequency Accuracy - @:100ppm; Frequency Stability:± 50ppm; Load Capacitance:50pF; No. of Pins:4Pins; Operating Temperature Range:-20°C to +70°C; Oscillator Mounting:Through Hole; Output Frequency:4MHz; Resonator Case:Radial Leaded; Rise Time:8ns; Supply Current Max:25mA; Supply Voltage Max:5.5V; Supply Voltage Min:4.5V; Temperature Stability + @:50ppm; Temperature Stability - @:50ppm; Temperature Stabilty:± 50ppm; Type:Crystal Oscillator