Part Number: F25L004A-100PIG
Description
FLASH, 4MB, 3V, SPI, 100MHZ, SOIC8; Flash Memory Type:Serial NOR; Memory Size:4Mbit; Flash Memory Configuration:512K x 8bit; IC Interface Type:Serial, SPI; Memory Case Style:SOIC; No. of Pins:8Pins; Clock Frequency:100MHz; Access Time:-; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.6V; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Product Range:3V Serial NOR Flash Memories; MSL:-; Frequency:100MHz; Memory Type:Flash; Memory Voltage Vcc:3V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Supply Voltage Range:3V to 3.6V; Termination Type:Surface Mount Device